فایل کامل*خمش خالص تيرها و فرضيات اساسي خمش و خمش مقطع دوجنسي همراه با نمونه سوالات*

خمش خالص تيرها و فرضيات اساسي خمش و خمش مقطع دوجنسي همراه با نمونه سوالات|teach-plus
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل خمش خالص تيرها و فرضيات اساسي خمش و خمش مقطع دوجنسي همراه با نمونه سوالاترا مشاهده می نمایید

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 42

فهرست مطالب

خمش خالص تيرهافرضيات اساسي خمشخمش مقطع دوجنسيمثالتستمنابع

خمش خالص تيرها

در ناحيه مركزي اين تير نيروي برشي وجود ندارد و اين ناحيه تنها تحت لنگر خمشي ثابتي برابر Pa قرار دارد. تيري را كه در دو انتهاي خود تحت تاثير و لنگر خمشي مساوي، مختلف الجهت و هم صفحه قرار دارد، مي‌گويند كه در خمش خالص است.توجه: پيچش ايجاد تنش برشي و خمش ايجاد شده تنش محوري مي‌كند.

با آزمايش ساده‌اي مي‌توان خمش يك تير سده را مشاهده نمود. براي اين كار يك تكه اسفنج به ابعاد مثلاً 50×100×150 ميلي‌متر را مطابق شكل بر روي دو تكيه‌گاه قرار دهيد و با دست بر آن فشار وارد كنيد. مشاهده خواهيد كرد كه سوراخ‌هاي اسفنج در بالاي آن بسته و نشان دهنده فشار در بالاي اسفنج در پايين آن و نشان دهنده كشش در پايين اسفنج مي‌باشد. سوراخ‌ها در مجاورت دو تكيه‌گاه بدون تغيير باقي مي‌مانند، زيرا لنگر خمشي در دو انتهاي تير در مقايسه با وسط تير خيلي كوچك هستند.

با توجه به مثال ذكر شده مي‌توان نيروهاي وارد بر مقطع عرض يك تير را كه در خمش خالص قرار دارند، به صورت زير نشان داد.

فرضيات اساسي خمش:1. صفحات عمود بر محور، بعد از اعمال خمش به صورت صفحه باقي مي‌مانند و تنها حول يك محور دوران مي‌كنند.2. تغيير شكل‌ها داراي تغييرات خطي نسبت به محور دوران هستند.رفتار مصالح در كشش و فشار يكسان است.در يك تير تحت خمش، تغييرات كرنش موجود در تارهاي طولي موازي صفحه خنثي به صورت خطي مي‌باشد و يا به عبارت ديگر، مقدار كرنش تارهاي فوق متناسب با فاصله آنها از محور خنثي مي‌باشد.در تصوير بزرگ شده اين جزء كوچك، ديده مي‌شود كه طول تارهايي از تير كه در روي سطحي نظير ab قرار دارند، تغييري نمي‌كند، چون جزء مزبور به صورت دلخواه انتخاب شده است. تارهاي عاري از تنش و كرنش به طور پيوسته در تمام طول و پهناي تير وجود دارند. اين تارها در روي صفحه‌اي قرار دارند كه سطح خنثي تيز ناميده مي‌شود. فصل مشترك اين صفحه با يك مقطع عرض قائم بر تير محور خنثي ناميده مي‌شود، از هر دو اصطلاح براي نشان دادند محل تنش يا كرنش صفر در يك عضو تحت خمش استفاده مي‌شود.

مطالب دیگر:
📃شناخت و تشخیص عقب ماندگیهای ذهنی و میزان کارکرد این دانش آموزان در زمینه های مختلف ذهنی و روانی📃پایان نامه کارشناسی علوم اجتماعی با عنوان عوامل موثر بر عدم رضایت زنان مراجعه کننده به مراکز مشاورۀ دولتی سازمان بهزیستی استان تهران📃پایان‌نامه كارشناسی ارشد رشته روانشناسی عمومی با عنوان نقش هوش هیجانی و منبع كنترل در میزان موفقیت اقتصادی شغل📃مقاله پژوهشی رشته علوم اجتماعی با عنوان مطالعه و بررسی تفاوت ارزشهای مشترک خانواده و مدرسه از دیدگاه جامعه شناختی (مطالعه موردی: شهر تهران در سال 85 )📃پایان نامه کارشناسی رشته روانشناسی و علوم اجتماعی با عنوان مقایسه خود پنداره نوجوانان بزهکار با نوجوانان غیربزهکار (بصورت جامع و کامل)📃پایان نامه کارشناسی رشته علوم تربیتی با عنوان نقش رسانه های جمعی در تربیت كودكان و نوجوانان📃پایان نامه رشته مهندسی کامپیوتر و آی تی با عنوان فیبر نوری و اجزای سیستمهای انتقال در آن به همراه پاورپوینت📃نقش مشاور در بخشهای مختلف آموزش و پرورش:نقش مشاور در كاهش افت تحصیلی📃مقاله نظریه گینزبرگ📃هدایت تحصیلی📃مقاله روان درمانی خانواده📃مشاوره قبل از ازدواج📃مقاله شخصیت📃روانشناسی نوجوانان📃پایان نامه كارشناسی ادبیات نمایشی با عنوان بررسی زبان در آثار نمایشی مرحوم علی حاتمی📃بررسی ساختار مثنوی (دفتر اول)📃برزخ از دیدگاه سهروردی📃مقاله کارشناسی ارشد ناپیوسته زبان و ادبیات فارسی مرگ سهراب و رستم (از منظر عرفان)📃فتوت نامه ها و سی رساله از رسائل خاکساریه📃مدیر مدرسه جلال آل احمد📃بررسی غزل شماره 77 از مجموعه غزلیات حافظ📃خط و پیدایش الفبا📃ارسطو و فن شعر📃مقاله ادبیات چیست؟📃پایان نامه کارشناسی ارشد رشته ادبیات با عنوان ﻃﺒﯿﻌﺖ ﮔﺮاﯾﯽ ﻫﻨﺮ ﺷﻌﺮ ﺷﻌﺮا (ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﻣﯿﺎن ﻧﻮع ﻧﮕﺎه دو ﺷﺎﻋﺮ ﻣﻨﻮﭼﻬﺮی و ﺻﻨﻮﺑﺮی ﺑﻪ ﻃﺒﯿﻌﺖ)